Hlavatce, ČR
9. − 13.11.2022
CZEN

MiniCon 2022

Kdo jsme

KRAZ, z.s. zaštiťuje již řadu let aktivity pro členy furry komunity, jako např. KRAZ, Furrstein, nebo Fursuit Halloween Prague, již řadu let. MiniCon je jejich nejstarším bratrem.

MiniCon se bude letos konat v malebné vesničce Hlavatce, nedaleko královského města Tábor, ve dnech 9.11. - 13.11.2022. Consite je otevřen od 16:00. Consite se nachází v nížinné krajině obklopené lesy, bezpočtem rybníků a památkově chráněných vesnic. Nejbližší obchod, řetězec COOP, je přímo v obci, stejně jako restaurace.

Procházky okolím

Okolí láká k nejrůznějším výletům. Ať již dáte přednost Borkovickým blatům s rašeliništi, Černické oboře s daňky a jeleny (založené již v roce 1586 panem Petrem Vokem z Rožmberka), unikátnímu řetězovému mostu ve Stádleci, zřícenině hradu Dobronice, či se vydáte stezkou podél řeky Lužnice přes keltské mohylové pohřebiště až do královského města Tábor, jistě neprohloupíte.

Nedaleko Hlavatců se na skalním ostrohu nad řekou Lužnice nachází starobylé královské město Bechyně. Bechyňský minoritský klášter, zámek Bechyně i malebné historické centrum města přímo vybízí k návštěvě.

Navštivte také Národní památku, hrad Zvíkov, který je spjat s rodem Přemyslovců a nad údolím se tyčí již od roku 1234. Také se odtud můžete pokochat pohledem na Orlickou přehradu, která zatopila celé údolí okolo hradu. Po návštěvě hradu určitě zavítejte do Pivovarského dvora Zvíkov, který se nachází v předhradí, kde můžete ochutnat celou škálu místního vařeného piva z minipivovaru Zvíkov, Černá Labuť.

Samoobslužný bar

Samoobslužný bar bude již tradičně k dispozici v prostorách kuchyňky v prvním patře.

 

Kamenice nad Lipou

Letos máme novinku v podobě čepovaného piva z nedalekého řemeslného pivovaru a minipivovaru Kamenice nad Lipou. Pivo se v Kamenici vařilo od 15. století. Dlouho zde drželi právo várečné měšťané. Na počátku 17. století převzala vaření piva vrchnost a vznikl první pivovar při zámku. Tvář dnešnímu pivovaru pak vtiskla velká přestavba barona Geymüllera, která proběhla v letech 1860 – 61. Projekt to byl megalomanský a podle pivovarských znalců v mnoha věcech atypický. Budování v Kamenici částečně zavdalo impulz k modernizaci okolních konkurenčních pivovarských provozů, takže zamýšlená kapacita 20 000 hl nebyla nikdy dosažena. Pivovar s utaženým opaskem úspěšně přežil dvě světové války, aby mu po té druhé srazilo vaz znárodnění a nástup komunistického režimu. Definitivní uzavření proběhlo 30. 6. 1947.

Na jaře roku 2016 zakoupila objekt společnost Pivovar Kamenice s. r. o. se záměrem obnovit zde pivovarský provoz. V současnosti vaří na plné obrátky jak velký pivovar, tak i minipivovar, který slouží pro sládkovy experimenty a pivní workshopy. Prostor je k dispozici i pro pořádání uzavřených oslav, setkání a firemních večírků.

 

Kofola

Jako nealkoholické osvěžení pak bude k dispozici čepovaná originální Kofola. Tradiční československý kolový nápoj nezaměnitelné chuti a aroma vyráběný již od roku 1960. Směs 14 bylin a ovocných šťáv okořeněných lékořicí.

Kudy k nám

Autem: Individuálně, dle GPS souřadnic. Parkování je možné před penzionem a na vyhrazených parkovištích přiléhajících k budově consite. Vjezd na dvůr je zakázán!

Vlakem: Příjezd od Prahy do stanice Soběslav. Odtud bude pořádán svoz (shuttle)* na consite zdarma.

Autobusem: Autobusová doprava je též možná. Autobusová zastávka Hlavatce je 100m od penzionu, naproti obecnímu úřadu.

 

* Veškeré informace pro objednání shuttle dostanete v potvrzovacím emailu při registraci, pokud si zaškrtnete možnost Shuttle Ostrov nad Ohří. Následně budete kontaktováni pro upřesnění času vašeho příjezdu na váš uvedený email.

 

Addresa: Hlavatce čp. 2, 391 73 Hlavatce (Mapy.cz nebo Google Maps)