Hlavatce, ČR
20. − 24.11.2024
CZEN

Strava

A co dáme do volátka?

Jelikož se objednávaná strava v místní jídelně neosvědčila, rozhodli jsme se již této služby od minulého ročníku nevyužívat a připravili jsme si pro vás alternativu, kterou jsme si již úspěšně vyzkoušeli.

 

Snídaně/ Oběd/ Večeře

Zajistíme vám studené snídaně a večeře, teplý oběd, formou samoobsluhy. Veškeré tyto potraviny budou uloženy v ledničkách, které jsou umístěny v kuchyňce prvního patra. Ledničky budou průběžně doplňovaný z našeho centrálního skladu. Budete mít na výběr z mnoha rautových mís se sýry, salámy, řízky, tlačenkami a dalšími pochutinami. Nebudou chybět chlebíčky, domácí sekaná, buchty, pečivo, různé saláty, pomazánky a zákusky. Veškerá tato strava je v ceně základního registračního poplatku.

Potraviny, které vám budeme dodávat, objednáváme u firmy Vltavotýnské lahůdky se sídlem v Týnu nad Vltavou.

 

Samoobslužný bar

Samoobslužný bar bude již tradičně k dispozici v prostorách kuchyňky v prvním patře.

 

Kamenice nad Lipou

Letos máme pro vás opět čepované pivo z nedalekého řemeslného pivovaru a minipivovaru Kamenice nad Lipou. Pivo se v Kamenici vařilo od 15. století. Dlouho zde drželi právo várečné měšťané. Na počátku 17. století převzala vaření piva vrchnost a vznikl první pivovar při zámku. Tvář dnešnímu pivovaru pak vtiskla velká přestavba barona Geymüllera, která proběhla v letech 1860 – 61. Projekt to byl megalomanský a podle pivovarských znalců v mnoha věcech atypický. Budování v Kamenici částečně zavdalo impulz k modernizaci okolních konkurenčních pivovarských provozů, takže zamýšlená kapacita 20 000 hl nebyla nikdy dosažena. Pivovar s utaženým opaskem úspěšně přežil dvě světové války, aby mu po té druhé srazilo vaz znárodnění a nástup komunistického režimu. Definitivní uzavření proběhlo 30. 6. 1947.

Na jaře roku 2016 zakoupila objekt společnost Pivovar Kamenice s. r. o. se záměrem obnovit zde pivovarský provoz. V současnosti vaří na plné obrátky jak velký pivovar, tak i minipivovar, který slouží pro sládkovy experimenty a pivní workshopy. Prostor je k dispozici i pro pořádání uzavřených oslav, setkání a firemních večírků.

 

Kofola

Jako nealkoholické osvěžení pak bude k dispozici čepovaná originální Kofola. Tradiční československý kolový nápoj nezaměnitelné chuti a aroma vyráběný již od roku 1960. Směs 14 bylin a ovocných šťáv okořeněných lékořicí.